ساخت قالب سمعک

پس از آنکه قالب اولیه از گوش مددجو گرفته شد, برای ساخت به لابراتوار ارسال میشود .در لابراتوار بسته به نوع درخواست قالب ثانویه ساخته میشود . انواع قالب گوش با متریال مختلف میشود از قالب اولیه ساخت . انواع قالب نرم و یا سخت  برای مصارف گوناگون از این قالب اولیه در لابراتوار میشود ساخت.

قالب سمعک پشت گوشی و یا پوسته سمعک داخل گوشی , قالب محافظ ضد آب و یا ضد صوت انواع مصارف آن هستند .

قالب سمعک پشت گوشی به یک لوله پلاستیکی وصل میشود که وظیفه انتقال صدا از بلندگوی سمعک به داخل گوش را دارد. و در شکلهای مختلف ساخته میشود . پوسته سمعک داخل گوشی نیز با استفاده از مواد بژ و UV ساخته میشود و پس از ساخت کیت سمعک داخل گوشی داخل آن قرار میگیرد و مناسب گوش مددجو آماده میشود .

قالبهای محافظ گوش نیز برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب و یا صدا به داخل گوش  ساخته میشود. موارد مصرف قالب ضد آب برای افرادیست که پرده گوش آنها سوراخ می باشد و یا پارگی دارد و برای جلوگیری از عفونت گوششان باید خشک نگهداشته شود. همچنین افرادیکه دچار قارچ گوش میشوند نیز میتوانند از آن استفاده نمایند .

قالب ضد صوت برای استفاده در کارگاههای کوچک و بزرگ و کارخانجات صنعنی که از دستگاههای پرسروصدا استفاده میکنند , کاربرد دارد . همچنین برای مواقع شلیک اسلحه نیز میشود از آن بعنوان محافظ گوش استفاده نمود .

پس از ساخت قالب سمعک و آماده شدن آن , با مدد جو قرار ملاقات برای تحویل سمعک گذاشته میشود .

تحویل سمعک