شنوایی سنجی

شنوایی سنجی - سمعک

شنوایی سنجی  از خدمات ما در کلینیک شنوایی شناسی و سمعک سینا است . آزمایشات شنوایی مختلفی برای ارزیابی شنوایی و تشخیص مشکلات شنوایی  در مقاطع سنی کودکان و بزرگسالان به شرح زیر در این مرکز انجام میشود .

 اُدیومتری

شنوایی سنجی با تون خالص، متداول‌ترین روش ارزیابی شنوایی بالینی به‌شمار می‌آید.

با وجود اینکه این روش قادر به تشخیص میزان، نوع، شکل، یک طرفه یا دو طرفه بودن و قرینگی کم شنوایی است، اما نمی‌تواند به‌طور دقیق، علت بروز آن را مشخص کند.

تست شنوایی با محرکات گفتاری نیز روش دیگری از ارزیابی سیستم شنوایی است که می‌تواند در مورد میزان توانایی فرد در برقراری ارتباطات کلامی اطلاعات مفیدی در اختیار شنوایی‌شناس قرار دهد.

تست شنوایی اغلب در فرکانسهای بین ۲۵۰ تا ۸۰۰۰ هرتز که محدوده اصلی فرکانسهای گفتاری شنوایی انسان است انجام می‌شوند.

روشهای دیگری از ارزیابی شنوایی  نیز وجود دارد که در بخش  انواع شنوایی سنجی در همین صفحه میتوانید مطالعه نمایید  . تمامی تستهای شنوایی مطروحه در بخش فوق  در این مرکز انجام میشود .

شنوایی سنجی

شنوایی سنجی کودکان

اهمیت ارزیابی شنوایی کودکان در سطح امور حیاتی زندگی
یک کودک است.  شنوایی , بخش مهمی از توسعه اجتماعی،
عاطفی و شناختی کودکان در چند سال اول زندگی است.
حتی کاهش شنوایی …

شنوایی سنجی

انواع شنوایی سنجی

انواع تستهای ارزیابی شنوایی از خدمات یک مرکز شنوایی شناسی و از راههای کمک به تشخیص بیماریهای گوش است.  ارزیابی شنوایی در مقاطع مختلف سنی از نوزاد …

غربالگری شنوایی نوزادان - شنوایی سنجی

غربالگری شنوایی نوزادان

غربالگری شنوایی نوزادان از واجبات زندگی یک نوزاد است . کودکان  آسیب پذیرترین عضو خانواده هستند .سنین کودکی مهمترین و حساسترین سن یادگیری و آموزش می باشد.
یکی …

 شنوایی شناسی- شنوایی سنجی

شنوایی شناسی چیست؟

وظایف شنوایی شناس

وظایف شنوایی شناس

تجویز سمعک

سمعک و شنوایی