خرید سمعک

خرید سمعک

خرید سمعک یکی از واژه هایی است که در اینترنت از طرف افراد کم شنوا و یا بستگان آنها زیاد جستجو میشود . و همین امر باعث شده است سایتهای زیادی برای جذب مشتری از این کلید واژه استفاده نمایند . از واژه خرید سمعک برای تبلیغات کاذب و غیرواقعی در خیلی از سایتهای سمعک استفاده میشود .

چطور باید سمعک خرید ؟

تصویر مرتبط

در واقع عبارت خرید سمعک در مورد سمعک واژه جالبی نیست. سمعک یک کالا نیست که خریداری شود بلکه یک وسیله درمانی و پزشکی است که متناسب با نیاز افراد کم شنوا  تجویز و ارائه میشود . یک سمعک بخودی خود هیچ کاربردی ندارد . بلکه با برنامه ریزی خاصی که برای کم شنوایی یک فرد خاص در سمعک انجام میشود , کارایی پیدا میکند . بنابراین وقتی قرار است از سمعک استفاده نمایید ,

 

درواقع قرار است از یک وسیله ی تخصصی و درمانی با کمک تخصص یک متخصص شنوایی شناسی برای درمان کم شنوایی خود استفاده نمایید . در اینجا تخصص شنوایی شناس و تنظیماتی که او برای شما در سمعک تان انجام می دهد به سمعک بها می دهد . پس واژه خرید سمعک درست نیست و باید گفت تجویز و ارائه سمعک . و این همان کاریست که فقط  یک شنوایی شناس میتواند انجام دهد و نه فروشنده سمعک . با توضیح مختصر فوق مشخص شد برای تجویز و ارائه سمعک باید به شنوایی شناس یا همان ادیولوژیست ( مراکز شنوایی شناسی و تجویز سمعک ) مراجعه نمود .

خرید اینترنتی سمعک

نمایندگی تجویز و ارائه سمعک

این نکته حائز اهمیت است در کشور ما مطابق با قوانین وزارت بهداشت , کار ارزیابی شنوایی , تجویز  و ارائه سمعک در حیطه مسئولیت و فعالیت کارشناسان شنوایی شناسی است. سمعکها توسط کمپانی های مختلفی عمدتا در اروپا و آمریکا تحت برندهای مختلف ساخته میشوند . بزرگترین کمپانی ها در کشورهایی مانند دانمارک , سوییس , آلمان , آمریکا و کانادا مسقر هستند. هرکدام ازین شرکتها در کشورهای مختلف نمایندگی توزیع و خدمات پس از فروش دارند که عمدتا انحصاری می باشد. هرکدام  از این نمایندگیها در شهرهای مختلف نمایندگی توزیع دارند . این نمایندگیها در شهرهای مختلف در واقع همان کارشناسان شنوایی شناسی هستند و سمعکها ازین طریق به دست مصرف کننده میرسد . البته با تجویز , قالبگیری و تنظیمی که توسط کارشناس شنوایی شناسی انجام میشود . مرکز سمعک سینا نیز بعنوان نمایندگی این برندها در شهر بابل مشغول فعالیت است .

تجویز سمعک

تبلیغات کاذب و گمراه کننده :

متاسفانه در خیلی از سایتها به منظور اغفال و جذب مشتری و فریب آنها از عبارتی نظیر ” وارد کننده مستقیم ” , ” بدون واسطه ” , ” ما دست اول هستیم ” , ” ارزانترین قیمت ” ,  ” در شهرهای مختلف نمایندگی توزیع داریم ” و…. استفاده میکنند . هیچ نمایندگی انحصاری وارادت  و توزیع کننده سمعک در ایران , ازین عبارتهای ویژه برای جذب مشتری استفاده نمیکند. و اصلا نیازی به این واژه های دهن پر کن برای معرفی خود ندارند . و معمولا این عبارات از طرف آنهایی مطرح میشود که واقعا اینچنین نیستند .  نیست.

معمولا همه مراکز تجویز سمعک با قیمت مناسب  و با نرخ خدمات تخصصی تعریف شده , سمعک را ارائه می نمایند .